emerging markets
Chinese inflatie daalt hard

De Chinese inflatie viel in oktober terug naar 5,5 procent per jaar, het laagste niveau in 5 maanden, waardoor er enige ruimte ontstaat voor een ruimer monetair beleid.
Het was de derde maand op rij dat de inflatie daalde.
De afzwakkende inflatie was conform de consensus verwachting van analisten, maar desondanks reageerden beleggers opgelucht en openden de beurzen in Hong Kong fors hoger.
‘Deze cijfers zijn goed voor het beleggerssentiment’, zegt Lu Ting, econoom bij America Merrill Lynch.
‘Beleidsmakers zullen inflatiebestrijding nog altijd als hun hoogste prioriteit zien, maar de focus zal langzaam maar zeker verschuiven richting economische groei.’
De grootste aanjager van de inflatie, de voedselprijzen werden in oktober 11,9 procent duurder op jaarbasis. Dat lag op 13,4 procent in september.
meer artikelen
- Mobius: Nigeria heeft veel groeipotentieel
- ‘Crisis verspreidt zich naar Azië’
- Aziaten verdubbelen de crisispot
- Franklin Templeton lanceert Afrika-fonds
- Chinees staatsfonds krijgt meer geld
- Nieuwe beursnotering voor fonds van BNP
- 'Dividendrendement stijgt sterk in Azië'
- 'Vooruitzicht schuldpapier EM uitstekend'
- Zege Poetin zet Russische aandelen hoger
- Economische groei in India valt terug




