nieuws

Diplomaplicht voor financieel adviseur

Jan Kees de Jager

Minister de Jager van Financiën heeft aangekondigd dat hij een diplomaplicht wil invoeren voor alle financiële adviseurs. Daarmee wil hij het niveau van de dienstverlening opkrikken.

Dat schrijft de bewindsman in een brief aan de Tweede Kamer.

Hierin stelt hij verder dat er een centrale examenvragendatabank moet komen onder toezicht van het College Deskundigheid Financiële Dienstverlening (CDFD).

Tevens is het de bedoeling dat de permanente educatie wordt aangescherpt. Omwille van dat doel zal regelmatig een examen worden afgenomen om er zeker van te zijn dat adviseurs op de hoogte blijven van de nieuwste informatie over financiële producten.

Het up-to-date houden van de kennis moet worden geborgd in het bedrijfsmodel van de financiële onderneming. De minister wil dat de onderneming erop kan worden aangesproken dat haar individuele adviseurs over de juiste diploma's beschikken.

De Jager denkt dat door deze aanpasingen de kwaliteit van de examens verbeterd en gegarandeerd kan worden en de hele sector op een hoger niveau komt. 

Ook is het de bedoeling dat het opleidingsprogramma zowel qua structuur als inhoud aangescherpt wordt, zodat er een betere aansluiting komt tussen de vakbekwaamheidsmodules en de dagelijkse adviespraktijk.

Deze maatregelen komen bovenop die welke de minister heeft aangekondigd ten aanzien van een verbod op het provisiemodel.

In 2013 zal dit model moeten worden vervangen door een adviesfeemodel. Daarin betaalt de klant een 'vaste' vergoeding voor de diensten die hij van een bank of vermogensbeheerder afneemt.

 

Deel dit artikel:

E-mailStuur doorAfdrukkenPrintPDFPDF


plaats uw reactie

U moet ingelogd zijn om commentaar te geven. Eerst registreren als u nog geen account hebt.

busy