nieuws
'Defensieve aandelen- strategie succesvolst'

Aandelenfondsen die een actieve, maar defensieve aandelenstrategie volgen zijn op de langere termijn het meest succesvol.
Dat blijkt uit een onderzoek dat Morningstar heeft gedaan in opdracht van Gamax Management in Duitsland.
Morningstar heeft 1300 internationale large cap aandelenfondsen vergeleken, die een track record van tien jaar hebben en in Europa zijn geregisteerd.
Bij het onderzoek werd vooral gekeken of de manager van het fonds in staat was om alpha te genereren tegenover de MSCI World Index en tegelijkertijd de portefueille te beschermen tegen het neerwaartse risico.
Defensieve strategie
Van de 1300 fondsen behaalden in de periode oktober 2001 tot oktober 2011 736 fondsen een positief resultaat. Hiervan waren 90 beleggingsfondsen duurzaam succesvol.
Morningstar stelt dat uit het onderzoek blijkt dat defensieve aandelenstrategieën succesvoller zijn dan agressieve of passieve strategieën.
Neerwaartse risico
De defensief gepositioneerde managers wisten doorgaans het neerwaartse risico ook beter te managen.
Opvallend is bovendien wel, dat uit de studie blijkt dat actieve strategieën zich tegenover passieve (index-)strategieën uitbetalen. Vooral in perioden van grote volatiliteit betaalt een defensieve strategie zich uit.
meer artikelen
- 'Verkort prospectus is erg duur en kost veel tijd'
- Banken bespreken macht kredietbeoordelaars
- Best of the Web (16/5): Two-speed Europe
- Justitie VS onderzoekt verlies JP Morgan
- ETF verslaat Total Return Fund
- Hogere voorzieningen treffen winst ABN
- Klap van lage rente treft fonds nog
- Macquarie biedt op ING IM Azië
- Duitsland klimt op in ratingindex BlackRock
- Aegon onder vuur van havenarbeiders




