nieuws
woensdag, 22 feb 2012
door onze redactie
Nog altijd uitstroom bij AXA Rosenberg

Quant-belegger AXA Rosenberg, onderdeel van AXA Investment Managers, heeft vorig jaar opnieuw geld zien uitstromen.
Uit het jaarverslag blijkt dat beleggers in 2011 5 miljard euro terugtrokken.
Aan het eind van vorig jaar bedroeg het beheerd vermogen van AXA Rosenberg 15,9 miljard euro. Begin 2010 was het beheerd vermogen nog 51 miljard euro.
In de loop van 2010 kwam AXA Rosenberg echter onder vuur te liggen. Dit nadat bekend werd dat er fouten bleken te zitten in het computermodel waarop zijn beleggingsproces gebaseerd was. De fouten bleven twee jaar onopgemerkt.
Dit zou klanten 217 miljoen dollar hebben gekost.
Tegen efinancialnews zegt een woordvoerder van AXA nu dat de problemen zijn opgelost, maar dat er opnieuw een track record moet worden opgebouwd. Veel beleggers stappen pas in als een product een track record van drie jaar kan laten zien. Zover is het nog niet.
Over heel AXA Investment Managers gezien, was de netto uitstroom vorig jaar 1,2 miljard euro. Een jaar eerder was dit nog 20,2 miljard euro.
Onder meer als gevolg van hogere performance fees nam de winst van de asset manager in 2011 met 6 procent toe.
Meer achtergronden op Fondsnieuws:
Rosenberg-affaire drukt winst AXA
meer artikelen
- 'Verkort prospectus is erg duur en kost veel tijd'
- Banken bespreken macht kredietbeoordelaars
- Best of the Web (16/5): Two-speed Europe
- Justitie VS onderzoekt verlies JP Morgan
- ETF verslaat Total Return Fund
- Hogere voorzieningen treffen winst ABN
- Klap van lage rente treft fonds nog
- Macquarie biedt op ING IM Azië
- Duitsland klimt op in ratingindex BlackRock
- Aegon onder vuur van havenarbeiders
plaats uw reactie
U moet ingelogd zijn om commentaar te geven. Eerst registreren als u nog geen account hebt.




