nieuws

ING geeft kickback voorlopig niet terug

ING

ING Bank heeft geen plannen de distributievergoedingen die ze van fondshuizen ontvangt op korte termijn te gaan teruggegeven aan de klant.

Dat heeft een woordvoerder van de Bank gezegd tegen Fondsnieuws.

Vorige week maakte ABN Amro bekend vanaf april de zogenoemde kickback die ze van fondshuizen ontvangt aan beheerklanten te gaan teruggeven. Als gevolg hiervan is de klant echter niet goedkoper uit. De beheervergoeding die hij moet betalen, gaat met hetzelfde bedrag omhoog.

Rabobank kondigde vervolgens ook aan de kickback vanaf het tweede kwartaal van dit jaar aan de klant te gaan teruggeven. Anders dan bij ABN gaat bij deze bank de beheervergoeding in plaats hiervan niet omhoog, maar omlaag.||

ING zegt nu in een reactie het afschaffen van de distributievergoedingen, een vereenvoudigde en transparante kostenstructuur en een vast tarief zonder aparte transactietarieven toe te juichen.

De bank zegt echter al jaren met een vast tarief voor alle advies - en beheerklanten te werken.

Distributievergoedingen zijn voor de bank een bron van inkomsten die haar in staat stellen haar tarieven laag te houden, legt de woordvoerder uit. Hoeveel de bank precies van wie ontvangt, staat vermeld op de website van de bank.

De bank zegt verder de discussies die er zowel in Europa als op nationaal niveau gevoerd worden over dit onderwerp, te volgen, maar een voorkeur te hebben voor het in één keer overgaan naar de gewenste eindsituatie in plaats van eerst nog enkele tussenstappen te maken.
 
Meer achtergronden op Fondsnieuws:
Ook Rabo geeft de kickback terug
ABN Amro zet nu de prijs voor beheer

ABN Amro geeft provisies aan klant terug

 

Deel dit artikel:

E-mailStuur doorAfdrukkenPrintPDFPDF

reacties (1)

Nog meer duidelijkheid!, Peter van der Slikke, 08 maart 2012, 06:07
Overtuigende kan ING Bank niet zijn, aangezien ING Bank hiermee 'transparant' illustreert dat ze het volstrekt niet meent met de - met de mond beleden - intentie de klant meer centraal te gaan stellen.

plaats uw reactie

Deze content wordt geblokkeerd, u kunt niet langer commentaar plaatsen.
U moet ingelogd zijn om commentaar te geven. Eerst registreren als u nog geen account hebt.

busy