nieuws

Verkoop Dexia AM bijna rond

Dexia

Dexia voert eindgesprekken met drie potentiële kopers voor zijn asset management-tak. Dexia AM werd oktober vorig jaar in de etalage gezet als gevolg van de opsplitsing en de daarop volgende herstructurering van Dexia Bank.

Dexia maakte gisteren bekend in gesprek te zijn met drie internationale investeerders, alledrie niet-Europees, voor de verkoop van Dexia AM. De deal wordt naar verwachting in de komende weken afgerond. Verder werden geen details gegeven.

Het Amerikaanse financiële concern Federated Investors is eerder door persbureau Reuters genoemd als mogelijke bieder.

Dexia AM is actief in 25 landen en heeft 80 miljard vermogen onder beheer. De verkoop van de asset management-tak is de laatste in de rij van zes verkopen in de afgelopen 9 maanden. De Frans-Belgische bank was het eerste slachtoffer van de Europese schuldencrisis.

De bank maakte gisteren ook bekend dat ex-premier Jean-Luc Dehaene ontslag neemt als voorzitter van Dexia en wordt opgevolgd door Karel De Boeck, voormalig topman van de toenmalige Fortis Bank. In augustus wordt De Boeck dan de nieuwe ceo, wanneer de Fransman Pierre Mariani Dexia verlaat.

Deel dit artikel:

E-mailStuur doorAfdrukkenPrintPDFPDF


plaats uw reactie

Deze content wordt geblokkeerd, u kunt niet langer commentaar plaatsen.
U moet ingelogd zijn om commentaar te geven. Eerst registreren als u nog geen account hebt.

busy