nieuws
Recordinstroom voor ETPs

Investeerders hebben in de eerste zes maanden van 2012 recordbedragen gepompt in exchange traded products, blijkt uit cijfers van BlackRock.
De netto-instroom in ETPs zoals indextrackers bedroeg in deze periode voor het eerst sinds de opkomst van de industrie eind jaren tachtig meer dan 100 miljard dollar.
Ook goud ETPs stuwden de cijfers vanwege toegenomen speculatie dat centrale banken verdere stappen zullen ondernemen om de groei te stimuleren.
Inflatie
De Bank of England en de Europese Centrale Bank zullen vandaag mogelijk hun monetaire beleid versoepelen, schrijft de Financial Times. Dit zou kunnen leiden tot opwaartse druk op de inflatie, waartegen goud traditioneel is gehedged.
‘De sterke toename van de instroom is een erkenning voor de efficiency, transparantie en liquiditeit die deze instrumenten bieden’, zegt onderzoeker Dodd Kittsley van BlackRock.
Kapitaalstromen
Vastrentende waarden trokken 42,0 miljard dollar vers kapitaal aan in de eerste zes maanden, een stijging van 114 procent vergeleken met de 19,6 miljard dollar in de vergelijkbare periode een jaar eerder.
Aandelen ETPs hadden een instroom van 55,4 miljard dollar in het eerste halfjaar tegen 64,2 miljard dollar in dezelfde periode in 2011. De instroom bij grondstof ETPs, inclusief goud, was 5,4 miljard dollar, van 2,7 miljard vorig jaar. Andere ETP zagen een instroom van 2,1 miljard dollar tegen 4 miljard in de eerste zes maanden van 2011.
meer artikelen
- JP Morgan breekt lans voor Europese aandelen
- Gross past weging fonds nog niet aan
- Mauldin: 'Frankrijk is volgende Griekenland'
- ING Private Banking breidt klantenteams uit
- DSI royeert adviseur vanwege schenden regels
- Vermogen rijken stijgt in 2012 met 10%
- Sjeik schrijft 106 mln af op Theodoor Gilissen
- 'Low volatility aandelen niet overgewaardeerd'
- 'Commerzbank wil 5000 banen schrappen'
- Duitse stermanager: DAX kan naar 9400 punten




