nieuws

Recordinstroom voor ETPs

Investeerders hebben in de eerste zes maanden van 2012 recordbedragen gepompt in exchange traded products, blijkt uit cijfers van BlackRock.

De netto-instroom in ETPs zoals indextrackers bedroeg in deze periode voor het eerst sinds de opkomst van de industrie eind jaren tachtig meer dan 100 miljard dollar.

Vastrentende ETPs leverden de belangrijkste bijdrage aan de groei van de totale instroom tot 105 miljard dollar, een stijging van 16 procent ten opzichte van de 90,6 miljard dollar in dezelfde periode in 2011.

Ook goud ETPs stuwden de cijfers vanwege toegenomen speculatie dat centrale banken verdere stappen zullen ondernemen om de groei te stimuleren.

 

Inflatie
De Bank of England en de Europese Centrale Bank zullen vandaag mogelijk hun monetaire beleid versoepelen, schrijft de Financial Times. Dit zou kunnen leiden tot opwaartse druk op de inflatie, waartegen goud traditioneel is gehedged.

‘De sterke toename van de instroom is een erkenning voor de efficiency, transparantie en liquiditeit die deze instrumenten bieden’, zegt onderzoeker Dodd Kittsley van BlackRock.

Kapitaalstromen
Vastrentende waarden trokken 42,0 miljard dollar vers kapitaal aan in de eerste zes maanden, een stijging van 114 procent vergeleken met de 19,6 miljard dollar in de vergelijkbare periode een jaar eerder.  

Aandelen ETPs hadden een instroom van 55,4 miljard dollar in het eerste halfjaar tegen 64,2 miljard dollar in dezelfde periode in 2011. De instroom bij grondstof ETPs, inclusief goud, was 5,4 miljard dollar, van 2,7 miljard vorig jaar. Andere ETP zagen een instroom van 2,1 miljard dollar tegen 4 miljard in de eerste zes maanden van 2011.

Deel dit artikel:

E-mailStuur doorAfdrukkenPrintPDFPDF


plaats uw reactie

Deze content wordt geblokkeerd, u kunt niet langer commentaar plaatsen.
U moet ingelogd zijn om commentaar te geven. Eerst registreren als u nog geen account hebt.

busy