nieuws
Vraag naar emerging markets debt stijgt

De omzet van staats- en bedrijfsobligaties van opkomende markten blijft stijgen. Tegelijkertijd vertraagt de groei van de uitgifte van schuldpapier in westerse landen.
Alleen al deze maand tot nu toe is de omzet van emerging markets debt estegen naar 30 miljard dollar tegenover 25,4 miljard dollar in juni. Dit meldt de Financial Times op basis van data van Dealogic.
Toch steekt het bedrag nog steeds schril af bij de 177,4 miljard dollar dat deze maand aan schuldpapier is uitgegeven in ontwikkelde markten. Maar de groei van de uitgifte van nieuw papier in deze markten loopt snel terug.
Dieptepunt
Dit jaar tot nu toe bedraagt het aandeel van opkomende markten 13,3 procent van alle obligaties die wereldwijd worden verkocht. Als dat percentage gehandhaafd blijft, dan zou dat het hoogste aandeel zijn sinds Dealogic is 1995 begon met het verzamelen van data.
Terwijl de aandelen in opkomende markten dit jaar behoorlijk achterblijven, nemen de obligaties juist een hoge vlucht. De yield van EMBI Global Diversified index van JP Morgan, een belangrijk benchmark voor schuld uit opkomende markten, is teruggezakt tot een dieptepunt van 4,88 pocent. Een procentpunt lager dan begin dit jaar.
meer artikelen
- Templeton Frontier Markets Fund op slot
- Coming out Wall Street-veteraan: Ga passief!
- Eurozone scheldt mogelijk Griekse schuld kwijt
- FN Universe: Top 5 wereldaandelenfondsen
- Provisieverbod doet zich voelen in VK
- Notulen Fed drukken Aziatische beurzen in rood
- Fondsintroducties op laagste niveau in vijf jaar
- Robeco verlaagt kosten rebatevrije fondsen
- Londen blijft centrum voor hedgefondsen
- Fed houdt vast aan opkoopprogramma




