nieuws
Bankiers klagen ABN AMRO aan om bonus

Topbankiers gaan de strijd aan met hun werkgevers over bonussen die zij hen niet willen uitbetalen. Behalve bij ABN AMRO, speelt het ook bij Dresdner Kleinwort en Commerzbank.
Bij ABN AMRO hebben 10 topbankiers in een juridische procedure van de bank uitbetaling van hun retentiebonussen geëist.
Deze aanblijfpremies waren hun door ABN AMRO toezegd als ze in dienst zouden blijven na de overname van de bank door Fortis, RBS en Santander.
Zalm: 'Niet meer passend'
ABN Amro-topman Gerrit Zalm verklaarde kort na zijn aantreden echter dat hij het niet meer passend vindt om de aanblijfpremies uit te betalen.
De reden daarvoor was dat het rompgedeelte van de bank werd overgenomen door de Staat om een faillissement te voorkomen. Werknemers die er toch aan vast willen houden, dreigde hij met ontslag.
De tien ABN Amro-bankiers stonden vorige week gezamenlijk voor de rechter om naleving van hun rechten af te dwingen. Hun advocaten willen geen commentaar geven en de identiteit van de betrokkenen niet prijsgeven. ABN Amro geeft evenmin commentaar.
Groep van 180
De tien bankiers behoren tot een groep van 180 medewerkers die een premie is toegezegd als ze in dienst zouden blijven, aldus vakbond De Unie.
Een aantal van de groep van 180 mensen heeft van de premie afgezien onder druk van Zalm's dreigement. Of et tiental nu nog bij de bank werkt is onduidelijk.
De Financial Timnes meldt vanochtend dat bankiers in Londen hun werkgever, Dresdner Kleinwort en Commerzbank, ook hebben aangeklaagd omdat geweigerd wordt in totaal 33 miljoen euro aan bonussen uit te keren.
meer artikelen
- 'Verkort prospectus is erg duur en kost veel tijd'
- Banken bespreken macht kredietbeoordelaars
- Best of the Web (16/5): Two-speed Europe
- Justitie VS onderzoekt verlies JP Morgan
- ETF verslaat Total Return Fund
- Hogere voorzieningen treffen winst ABN
- Klap van lage rente treft fonds nog
- Macquarie biedt op ING IM Azië
- Duitsland klimt op in ratingindex BlackRock
- Aegon onder vuur van havenarbeiders




